Čím želvu krmit

Čím mám želvu krmit?

Velká fáma s fatálními následky je, že želva se krmí zeleným nebo ledovým salátem! Zelený ani ledový salát nemá v sobě dostaek výživových hodnot a želva na této jednostranné „dietě“ brzy umírá. Co naopak je pro ní velice vhodné je čínské zelí v zimě a listy pampelišky, jetel a podobné plevely v létě. Není to náročné pochopit a opravdu to Vaší želvě prospěje. Salát jí dát můžete, ale jen jako doplněk občas, stejně jako ovoce.
Pokud budete krmit zelenou, vhodnou potravou a sem tam hodíte želvě nějaké ovoce bude ráda. Pokud jí budete zas extrémně krmit ovocem, bude velice rychle růst, ale nezdravě a bude se jí křivit a různě pyramidovat krunýř. Takže pravidlo všeho s mírou je na místě. Stává se, že mi lidé říkají že jim želva nechce žrát nic jiného než salát,je „nějaká divná“ a pořád jen spí. Moje želvy jsou na stravu, kterou Vám popisuji zvyklé, takže se Vám to stát nemůže,jen stačí se řídit tím, co zde čtete, nic víc nic míň.

Někteří lidé krmí želvy i namočenými granulemi pro želvy. Můžete se podívat na internet, co se doporučuje,ale já je nepoužívám. Nikdy nedávejte želvě piškoty a podobné „prasárny“. Malému miminu také normálně smýšlející člověk nedává buřta,je to to samé, jako když dáte želvě piškot. Její metabolismus na takové věci není stavěný a opravdu dost lidí to bohužel dává, protože věří fámě, že želvy „papají piškotky“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *