Terárium nebo akvárium?

Často se mě ptáte jak velké má být terárium a jestli se má želva ubytovat do terária nebo akvária. To jestli se rozhodnete pro terárium nebo akvárium je čistě na vás. Terárium je pro potřeby suchozemských želv rozhodně vhodnější ,praktičtější, bezpečnější a hezčí.Například se zde lépe a bezpečněji upevňuje světlo a je rovnou opatřené proti průvanu. Pokud máte doma nějaké akvárium a chcete ho použít,tak z našich zkušeností víme, že lze. Roky jsme používali akvária pro naše želvy. Světlo se pak umistuje na lať na šířku akvaria. Dejte pozor,aby světlo bylo umístěno dostatečně vysoko nad želvou. Vzdálenost od zvířete je uvedena na konkrétní lampě. Pokud máte v terariu víc želv, berte prosím v úvahu,že po sobě rády lezou a tak musí být světlo umístěno výš. Sami máme negativní zkušenost z našich chovatelských začátku kdy nám vylezla jedna želva na druhou a popálila si hlavu v oblasti oka, nakonec se z toho vyléčila,ale bylo to dlouhé ošetřování. Akvárium je také nutné přikrýt ze 3/4 sklem nebo plexisklem,tím zajistíte dostatečně teplo.
Rozměr je stejný, po zakoupení mláděte želvy zelenavé Vám nějakou dobu udělá službu rozměr cca 50×30. Pokud máte možnost,tak čím větší tím lepší.

1 komentář

  1. Dobrý den, dostala jsem na Vas doporučení kvůli želvičkam.Chteli bychom pořídit dceři suchozemskou Želvičku mladatko. S chovem tedy nemáme žádnou zkušenost. Máte nyní nějaké k prodeji? Moc děkuji za odpověď. Lenka Rakusanova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *