Jak vybavit terárium?

Není to těžké. Záleží na Vás, jak moc se s tím chcete „piplat“.Protože mám želv hodně, postupně sem přešla už jen k praktickému pohodlí. Jako podestýlku používám hobliny, nejlépe od nějakého truhláře, ty co se prodávají běžně v obchodech pro zvířata, jsou spíš takové piliny. Vy můžete ve zverimexu vybrat z velkého množství podestýlek.Záleží na Vás, co se Vám zalíbí, ale co je vždy důležité a do čeho Vám zas budu „kecat“ je vlhký alespoň kout. Já to dělám tak, že každý večer eventuálně obden navlhčím hobliny a želva se do nich zahrabe. To je důležité hlavně pro mládě. Je to zase z toho důvodu, že želva přijímá vodu celým tělem.

Pokud budete mít terárium „načinčané“ a budete tam mít hlínu, kamínky apod tak do jednoho rohu jí dejte hobliny, které budete pravidelně vlhčit. Vlhčením se myslí spíš mokření, není to jen jemné postříkání vodou, ale opravdu jsou ty hobliny mokré.

Poslední důležitá součást terária je žárovka. Pokud máte želvu přes léto venku a řídíte se pokyny viz. text výše, tak vám stačí obyčejná SPOT žárovka, kterou používáme ke svícení (na krabičce napsáno SPOT), pokud bude želva v teráriu celoročně, zeptejte se v chovatelských potřebách na UV žárovku, která zastoupí sluníčko.

Musím znovu upozornit, že to jsou jen náhražky. Příroda je příroda, proto zvažte, zda opravdu nemůžete zřídit želvě alespoň na letní prázdniny venkovní výběh.

Při zařizování terária dbejte na to, aby neměla želva moc blízko zdroje tepla (žárovky) nějakou překážku, na kterou by mohla vylést a převrátila se pod světlo, kde by hrozilo přehřátí vedoucí až k úhynutí želvy. Žárovka se nechává rozsvícená cca 8- 12 h.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *