Jak vybavit terárium?

Není to těžké. Záleží na Vás, jak moc se s tím chcete „piplat“.Protože máme želv hodně, postupně jsme přešli už jen k praktickému pohodlí. Jako podestýlku používáme hobliny, nejlépe od nějakého truhláře, ty co se prodávají běžně v obchodech pro zvířata, jsou spíš takové piliny. Vy můžete ve zverimexu vybrat z velkého množství podestýlek.Záleží na Vás, co se Vám zalíbí, ale co je vždy důležité je vlhký alespoň kout. My to děláme tak, že každý večer eventuálně obden navlhčíme hobliny a želva se do nich zahrabe. To je důležité hlavně pro mládě. Želva přijímá vodu celým svým tělem, póry.

Pokud budete mít terárium „načinčané“ a budete tam mít hlínu, kamínky apod tak do jednoho rohu jí dejte hobliny, které budete pravidelně vlhčit. Terarijní substráty se také dají vlhčit a drží vlhkost.Vlhčením se myslí spíš mokření, není to jen jemné postříkání vodou, ale opravdu jsou ty hobliny mokré.

Poslední důležitá součást terária je žárovka. Roky jsme se trápili malou vydrží vyhrevnych žárovek. V létě 2020 jsme přešli na používání žárovek 2v1. Výhřev i UV v jedné lampě. Počáteční náklady se vykompenzuji  dvěma lety pohodlí bez výměny. Jedná se o tyto lampy.

https//eshop.reptieye.cz/46-uvb-vybojky

Pokud máte menší terárium než je doporučeno pro nejmenší žárovku, pořídíte 2 žárovky jedna na výhřev druhá na UV.

https://eshop.reptieye.cz/45-uvb-kompakty

Musím znovu upozornit, že to jsou jen náhražky. Příroda je příroda, proto zvažte, zda opravdu nemůžete zřídit želvě alespoň na letní prázdniny venkovní výběh.

Při zařizování terária dbejte na to, aby neměla želva moc blízko zdroje tepla (žárovky) nějakou překážku, na kterou by mohla vylést a převrátila se pod světlo, kde by hrozilo přehřátí vedoucí až k úhynutí želvy. Žárovka se nechává rozsvícená cca 8- 12h

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *